Przejdź do treści

HIFU

HIFU – to skoncentrowane fale ultradźwiękowe o wysokiej częstotliwości, które indukuje  powstanie drobnych punktów koagulacji we wszystkich warstwach skóry oraz tkance podskórnej.

Skoncentrowane ultradźwięki służą do  wywołania przegrzania na odpowiedniej głębokości skóry. Kumulacja ultradźwięków w jednym punkcie na określonym poziomie w tkance wywołuje miejscowe rozgrzanie do temperatury ok 60 st C, co pobudza syntezę i naprawę kolagenu.

HIFU wyróżnia się dogłębnym działaniem skoncentrowanym w warstwie męśniowo-powięziowej bez oddziaływania na płytsze warstwy skóry . Oznacza to selektywne działanie ujędrniające na drodze głębokiego nieinwazyjnego liftingu. HIFU wykorzystuje fale ultradźwiękowe a zatem całkowicie bezpieczne fale akustyczne, które dają kontrolowany efekt przegrzania gdy nada się im odpowiednią częstotliwość.

Najnowocześniejsza technologia skupionych fal ultradźwiękowych oddziałuje na najgłębsze warstwy skóry bez jednoczesnego naruszenia integralności naskórka.

HIFU wykorzystuje technologie koncentracji stożkowej fal sięgając dokładnie do warstwy mięśniowo-powięziowej. Fala na odpowiedniej głębokości kumuluje się dając efekt punktowego przegrzania skóry.

Efektem działania jest skrócenie włókien kolagenowych i lifting twarzy a ostateczny efekt zauważalny jest po kilku miesiącach.

Zabieg pozwala uzyskać efekty przy:

  • zwiotczeniach skóry
  • zniwelowaniu podwójnego podbródka
  • redukcji tkanki tłuszczowej i poprawie elastyczności skóry na twarzy i ciele (brzuch, ramiona, uda, talia)

Zaletą zabiegu jest:

  • brak okresu rekonwalescencji
  • bezbolesność
  • efekty uzyskiwane są bezpośrednio po zabiegu