Przejdź do treści

Infuzja tlenowa

Infuzja tlenowa to nowoczesna metoda odmładzania. Polega na wprowadzaniu w skórę składników aktywnych. Bazuje na technologii hiperbarycznego tlenu. Jest nieinwazyjna i skutecznie wygładza skórę.

Jak wygląda zabieg?

Podczas infuzji tlenowej rozprowadzane są po skórze składniki aktywne za pomocą specjalnego aplikatora, które następnie wtłaczane są do głębszych warstw skóry nośnikiem – tlenem pod ciśnieniem. Zabieg jest bezpieczny i bezbolesny. Wykorzystywany do niego tlen hiperbaryczny to tlen w czystej postaci, który podawany jest pod zwiększonym ciśnieniem, co pozwala na regenerację komórek.

Ile zabiegów należy wykonać?

Należy wykonać około sześciu zabiegów w odstępach tygodniowych, aby osiągnąć zadowalające efekty. W przypadku zmian trądzikowych zaleca się nawet dwa zabiegi tygodniowo. Pierwsze rezultaty zabiegu, takie jak wygładzenie skóry, nawilżenie i poprawa konturów twarzy są zauważalne od razu, a w pełni na następny dzień. Efekty pojedynczego zabiegu utrzymują się około 1,5 tygodnia.
Infuzja tlenowa to świetny zabieg zarówno dla skóry suchej, jak i wrażliwej oraz dojrzałej. Pomoże nam odzyskać młody i promienny wygląd !

Produkty polecane do zabiegu infuzji tlenowej BC

Do zabiegu infuzji tlenowej polecamy produkty z gamy BC, w skład których wchodzi m.in.:

kwas hialuronowy – może być stosowany do każdego rodzaju cery, gwarantuje nawilżenie poprzez zdolność do wiązania wody, poprawia kondycję skóry i wspomaga procesy regeneracji.

witamina C – wykazuje działanie m.in. antyoksydacyjne, rozjaśniające przebarwienia, wygładzające skórę i uszczelniające naczynia krwionośne.

ceramidy – chronią skórę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych oraz utratą wody. To one odpowiadają również m.in. za jędrność i elastyczność skóry.

Wskazania do zabiegu

  • skóra niedotleniona, szara, zmęczona
  • skóra dojrzała z oznakami fotostarzenia
  • skóra sucha, odwodniona
  • skóra zwiotczała, pozbawiona sprężystości
  • skóra skłonna do przebarwień
  • skóra wrażliwa z popękanymi naczyniami krwionośnymi, z trądzikiem różowatym

Jakie są efekty zabiegu ?

Podczas zabiegu następuje zwiększenie przepływu krwi i lepsze odżywienie tkanek. Fibroblasty pobudzane są do produkcji kolagenu. Infuzja tlenowa działa bakteriostatycznie, wygładza skórę, spłyca przebarwienia i wyrównuje koloryt cery. Sprawia, że regenerowane są uszkodzone komórki i redukowane drobne zmarszczki. Zwiększa się metabolizm komórkowy, stają się one odżywione. Wzmacniane są również naczynia krwionośne,
dzięki czemu unikamy ich pękania i powstawania pajączków.