Przejdź do treści

Lipoliza iniekcyjna

Lipoliza iniekcyjna to doskonała metoda dla osób, które chcą się pozbyć nadmiernej ilości tłuszczu i jednocześnie pragną uniknąć inwazyjnej operacji chirurgicznej. Zabieg ten polega na podaniu bezpośrednio do tkanki tłuszczowej mieszaniny substancji chemicznych, w celu jej redukcji.

Preparat powoduje rozerwanie ścian komórek tłuszczowych i rozbija uwolniony z nich tłuszcz. Pod wpływem enzymów dochodzi do rozpadu trójglicerydów do monoglicerydów, kwasów tłuszczowych i cholesterolu. Skóra – poprzez właściwości elastyczne – naciąga się i po zabiegu pozostaje gładka i jędrna. Na ogół w miejscu, gdzie zaaplikowano preparat, traci się od 2 do 4 cm objętości. W celu uzyskania widocznych efektów cała procedura powinna być powtórzona co najmniej trzy razy.

Lipolizie iniekcyjnej mogą być poddane takie okolice jak: biodra, brzuch, wewnętrzne strony ud, kolana, boki pleców czy podbródek. W zależności od miejsca dokonywania zabiegu, różni się też średni jego czas – wynosi od 30 minut do godziny.

Idealne uzupełnienie lipolizy iniekcyjnej stanowi terapia antycellulitowa, która – dokonana kilka dni później – pobudza układ limfatyczny, przyczyniając się do sprawnego odprowadzenia uwolnionego kwasu tłuszczowego z komórek do wątroby.