Twarz

Medycyna estetyczna - Zabiegi na twarz

Polecamy między innymi zabiegi takie jak karboksyterapie, mezoterapię i wiele innych

Zabiegi na twarz

Wskazanie

 • zmarszczki mimiczne
 • zmarszczki poprzeczne ciała
 • wokół oczu „kurze łapki”
 • pomiędzy brwiami „lwia zmarszczka”

Opis

Toksyna botulinowa – jest naturalną toksyną, która powoduje zahamowanie uwalniania neuroprzekaźnika (acetylocholiny), odpowiadającego za przekaźnictwo impulsów pomiędzy zakończeniem neuronów a włóknami mięśniowymi.

Blokuje tzw synapsy nerwowo-mięśniowe, jej działanie jest odwracalne.

Efekty

Efekt działania pojawia się już po ok. 7 dniach i utrzymuje się ok. 4-6 miesięcy

Infuzja tlenowa to nowoczesna metoda odmładzania. Polega na wprowadzaniu w skórę składników aktywnych. Bazuje na technologii hiperbarycznego tlenu. Jest nieinwazyjna i skutecznie wygładza skórę.

Jak wygląda zabieg?

Podczas infuzji tlenowej rozprowadzane są po skórze składniki aktywne za pomocą specjalnego aplikatora, które następnie wtłaczane są do głębszych warstw skóry nośnikiem - tlenem pod ciśnieniem. Zabieg jest bezpieczny i bezbolesny. Wykorzystywany do niego tlen hiperbaryczny to tlen w czystej postaci, który podawany jest pod zwiększonym ciśnieniem, co pozwala na regenerację komórek.

Ile zabiegów należy wykonać?

Należy wykonać około sześciu zabiegów w odstępach tygodniowych, aby osiągnąć zadowalające efekty. W przypadku zmian trądzikowych zaleca się nawet dwa zabiegi tygodniowo. Pierwsze rezultaty zabiegu, takie jak wygładzenie skóry, nawilżenie i poprawa konturów twarzy są zauważalne od razu, a w pełni na następny dzień. Efekty pojedynczego zabiegu utrzymują się około 1,5 tygodnia.
Infuzja tlenowa to świetny zabieg zarówno dla skóry suchej, jak i wrażliwej oraz dojrzałej. Pomoże nam odzyskać młody i promienny wygląd !

Produkty polecane do zabiegu infuzji tlenowej BC

Do zabiegu infuzji tlenowej polecamy produkty z gamy BC, w skład których wchodzi m.in.:

kwas hialuronowy - może być stosowany do każdego rodzaju cery, gwarantuje nawilżenie poprzez zdolność do wiązania wody, poprawia kondycję skóry i wspomaga procesy regeneracji.

witamina C - wykazuje działanie m.in. antyoksydacyjne, rozjaśniające przebarwienia, wygładzające skórę i uszczelniające naczynia krwionośne.

ceramidy - chronią skórę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych oraz utratą wody. To one odpowiadają również m.in. za jędrność i elastyczność skóry.

Wskazania do zabiegu

 • skóra niedotleniona, szara, zmęczona
 • skóra dojrzała z oznakami fotostarzenia
 • skóra sucha, odwodniona
 • skóra zwiotczała, pozbawiona sprężystości
 • skóra skłonna do przebarwień
 • skóra wrażliwa z popękanymi naczyniami krwionośnymi, z trądzikiem różowatym

Jakie są efekty zabiegu ?

Podczas zabiegu następuje zwiększenie przepływu krwi i lepsze odżywienie tkanek. Fibroblasty pobudzane są do produkcji kolagenu. Infuzja tlenowa działa bakteriostatycznie, wygładza skórę, spłyca przebarwienia i wyrównuje koloryt cery. Sprawia, że regenerowane są uszkodzone komórki i redukowane drobne zmarszczki. Zwiększa się metabolizm komórkowy, stają się one odżywione. Wzmacniane są również naczynia krwionośne,
dzięki czemu unikamy ich pękania i powstawania pajączków.

Karboksyterapia

Wskazania

 • lokalny nadmiar tkanki tłuszczowej
 • cellulit
 • rozstępy
 • zwiotczenia i brak elastyczności skóry
 • cienie i obrzęki pod oczami

Opis

Karboksyterapia to obecnie najskuteczniejsza metoda redukująca cellulit, rozstępy i tkankę tłuszczowa. Stale obecny w naszym organizmie dwutlenek węgla reguluje przepływ krwi. To dzięki niemu rozszerzają się naczynia krwionośne. CO2 podany pod skore przyspiesza przepływ krwi,stymuluje skórę do produkcji nowego kolagenu. Dwutlenek węgla stosowany w medycynie estetycznej ma rozbić nagromadzony tłuszcz. CO2 po podskórnym podaniu rozbija mechanicznie złogi tłuszczu i silnie rozszerza naczynia krwionośne zwiększając przepływ krwi do obszaru, który stymuluje metabolizm. Następuje stymulacja produkcji kolagenu i elastyny, które odpowiadają za jędrność skóry oraz zwiększa drenaż limfatyczny. Mikrokrążenie zostaje przywrócone i pobudzone, co oznacza więcej tlenu i substancji odżywczych dla skóry.

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym nazywana „Wampirzym liftingiem” przeznaczona jest dla osób, które chcą zregenerować i odmłodzić skórę twarzy i ciała. Pomaga również w przypadkach łysienia.

Arthrex ACP®

Unikalny system podwójnej strzykawki Arthrex ACP oferuje
oszczędzające czas rozwiązanie do sterylnej separacji
cieczy niejednorodnych, w szczególności do wytwarzania
autologicznego koncentratu osocza, wzbogaconego w
płytki krwi i czynniki wzrostu. Pobranie krwi od pacjenta odbywa się za
pomocą podwójnej strzykawki Arthrex ACP .
Lekarz-najpierw pobiera krew Następnie poprzez odwirowanie oddziela z niej osocze z płytkami. Tak uzyskany preparat wstrzykuje się w skórę. Po zabiegu mogą być widoczne drobne wypukłości lub zasinienie. Efekt wygładzania i odmładzania skóry widoczny jest już po 2 tygodniach.

Zalecane jest powtórzenie zabiegu – w serii 3

Arthrex ACP® – Właściwości i korzyści z zastosowania

 • Dwa w jednym – Unikalny system podwójnej strzykawki do przygotowania autologicznego koncentratu osocza
 • Oszczędność czasu – Przygotowanie ACP jest możliwe w ciągu kilku minut
 • System zamknięty
 • Bezpieczny – Budowa podwójnej strzykawki pozwala na pewne i bezpieczne zastosowanie ACP

Mechanizm działania ACP

Osocze krwi uzyskane za pomocą systemu podwójnej
strzykawki Arthrex ACP zawiera stężenie płytek krwi
zwiększone dwu-, a nawet trzykrotnie. Jak wiadomo,
aktywowane płytki krwi uwalniają różnego rodzaju białka,
w tym czynniki wzrostu. Czynniki wzrostu są niezbędne w
procesie leczenia różnych typów tkanek i wykazują działanie
synergistyczne.

Najważniejsze działania czynników wzrostu

 • Pobudzają wzrost i różnicowanie rozmaitych typów komórek
 • Wspomagają wytwarzanie macierzy (np. produkcję kolagenu i proteoglikanów)
 • Stymulują angiogenezę i chemotaksję

Fibryna bogatopłytkowa

Wskazania

 • oznaki starzenia się skóry
 • zmarszczki
 • głębokie bruzdy
 • kurze łapki
 • zapadnięta skóra
 • sucha skóra
 • rozstępy
W metodzie z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego - płytki krwi bardzo szybko uwalniają duże stężenie czynników wzrostu. W przypadku fibryny bogatopłytkowej - płytki krwi  zamknięte w trójwymiarowej strukturze fibryny są aktywowane w dłuższym czasie. Powoli uwalniane czynniki wzrostu dłużej stymulują proces naprawczy, dzięki czemu uzyskujemy dużo silniejsze efekty regeneracyjne. Zabieg polega na podaniu fibryny bogatopłytkowej w miejsce na skórze wymagające regeneracji. Efekt widoczny jest już po zabiegu. W celu uzyskania regeneracji skóry twarzy, szyi, dekoltu zaleca się wykonanie 2-3 zabiegów co 3-4 tygodnie. Zabieg składa się z trzech etapów:
 1. pobranie krwi
 2. wirowanie materiału (otrzymuje się fibrynę)
 3. podanie iniekcyjne fibryny
Zabieg jest bezpieczny, bez ryzyka nietolerancji, alergii lub reakcji immunologicznych. Osocze ( fibryna) są preparatami pochodzącymi z krwi własnej pacjenta. Po zabiegu mogą pojawić się drobne siniaki i zgrubienia, które znikają po kilku dniach.

Nici PDO

Delikatne nici liftingujące nowej generacji First Lift służą do rewitalizacji, poprawy struktury skóry twarzy, szyi i dekoltu, a także biustu, pośladków, brzucha czy nawet nóg! Dzięki tym niciom uzyskujemy naturalny, odmłodzony efekt wyglądu skóry. Wykonane są z rozpuszczalnej substancji PDO (polidioksanon) - wchłaniają się do ośmiu miesięcy, a spektakularny efekt utrzymuje się około dwóch lat. Aplikacja nici jest praktycznie bezinwazyjna i bezbolesna, trwa około pół godziny, nie pozostawia żadnych blizn ani nacięć, a drobne zaczerwienienia znikają w ciągu kilku dni. Dodatkowo można je aplikować niemal na całym ciele - tak delikatnych i wszechstronnych nici jeszcze nie było! Po około 10-14 dniach rozpoczyna się proces syntezy naturalnych białek organizmu i trwa przez cały okres utrzymywania się nici w organizmie. Na podstawie obserwacji klinicznych stwierdzono, że PDO pobudza w tkankach proces neokolagenezy, czyli stymuluje produkcję nowego kolagenu - białka odpowiedzialnego za napięcie i jędrność skóry. Ponadto stymulacja fibroblastów powoduje pobudzenie syntezy elastyny - białka odpowiedzialnego za sprężystość i elastyczność skóry. Nici są różnej długości. Te krótsze idealnie sprawdzają się wokół oczu jako alternatywa innych zabiegów - efekt estetyczny jest bardziej naturalny, ponieważ nie unieruchamiamy mięśni mimicznych, a wpływamy jedynie na osłabienie ich działania - mięśnie są zrelaksowane, a co za tym idzie, rysy twarzy wygładzają się. Dzięki dłuższym niciom PDO można otrzymać efekt delikatnego liftingu żuchwy czy tzw. "chomików".

Główne wskazania do zastosowania

- na twarzy: pionowe i poziome zmarszczki na czole, lifting czoła, obniżone zewnętrzne krawędzie brwi, wiotka, miękka tkanka, opadające brwi, dolna powieka - worki, policzki, wyraźny fałd nosowo-wargowy, rowek policzkowo-jarzmowy, fałd podbródkowy, fałd marionetkowy, V-lifting, opadające policzki i obszar pod dolną szczęką, fałdy skóry na policzku, pomarszczone policzki, - na ciele: fałdy i zmarszczki skóry na szyi i dekolcie, ujędrnianie i kształtowanie piersi, zwiotczenie tkanek i rozstępy na pośladkach, brzuchu, ramionach i nogach, niewrażliwa skóra i tkanka podskórna (szczególnie po liposukcji), otyłość - ramiona, brzuch, żebra, łysienie.

Fale radiowe mikroigłowe

Głęboki lifting skóry dla osób z luźną, rozciągniętą skórą na:

 • twarzy
 • podbródku
 • szyi
 • dekolcie
 • brzuchu
 • ramionach
 • pośladkach

Rewolucyjne urządzenie które za pomocą mikro igiełek przesyła fale radiowa na odpowiednia głębokość skóry, dając efekt równomiernego i precyzyjnego podgrzania wszystkich struktur skory.

Jest to połączenie metody mikro nakłuwania skory mikro

igiełkami(frakcjonowanie) w połączeniu z ogrzewaniem tkanek za pomocą fali radiowej.

Połączenie tych dwóch metod pozwala na kontrolowane i równomierne podgrzanie wszystkich warstw skóry. Bezpośrednia emisja RF do tkanki docelowej selektywnie degeneruje włókna kolagenu od powierzchni przez skórę. W efekcie następuje natychmiastowe obkurczenie włókien kolagenu

oraz produkcja nowego kolagenu poprzez stymulacje fibroblastów.

Zastosowanie

 • głęboki lifting twarzy
 • szyi
 • dekoltu
 • brzucha
 • poprawa gęstości skory
 • usuwanie blizn potrądzikowych
 • intensywna regeneracja

HIFU

HIFU - to skoncentrowane fale ultradźwiękowe o wysokiej częstotliwości, które indukuje  powstanie drobnych punktów koagulacji we wszystkich warstwach skóry oraz tkance podskórnej.

Skoncentrowane ultradźwięki służą do  wywołania przegrzania na odpowiedniej głębokości skóry. Kumulacja ultradźwięków w jednym punkcie na określonym poziomie w tkance wywołuje miejscowe rozgrzanie do temperatury ok 60 st C, co pobudza syntezę i naprawę kolagenu.

Zabieg pozwala uzyskać efekty przy:

 • zwiotczeniach skóry
 • zniwelowaniu podwójnego podbródka
 • redukcji tkanki tłuszczowej i poprawie elastyczności skóry na twarzy i ciele (brzuch, ramiona, uda, talia)

Zaletą zabiegu jest:

 • brak okresu rekonwalescencji
 • bezbolesność
 • efekty uzyskiwane są bezpośrednio po zabiegu

Peelingi medyczne

Peeling medyczny polega na stosowaniu na skórę jednego lub kilku środków złuszczających, powodujących chemiczne uszkodzenie naskórka. Prowadzi ono do jego złuszczania, wraz ze zmianami skórnymi (przebarwienia) i następującej po nim regeneracji. Zabieg powoduje wyrównanie powierzchni skóry (drobne blizny), przyspiesza procesy naprawcze w skórze poprzez pobudzenie syntezy kolagenu. Zabiegi wykonuje się najczęściej co 3 - 4 tygodnie. Objawy uboczne, takie jak pieczenie, obrzęk, zaczerwienienie skóry, są przemijające i krótkotrwałe. Zwykle nie wymagają dodatkowego postępowania medycznego. Peelingi medyczne stosowane są na skórę twarzy, dekoltu, całego ciała.

Laserowe zamykanie naczynek

Mezoterapia pozwala dostarczyć odżywcze substancje lecznicze bezpośrednio do skóry i tkanki podskórnej. Tzw. koktajle wotaminowe wstrzykiwane są do skóry  zapewniając widoczne i trwałe efekty pozwalające przywrócić skórze napięcie, elastyczność, gładkość, rozjaśnienie.
Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Mezoterapia przynosi najlepsze efekty wówczas gdy jest wykonywana cyklicznie ( 1 zabieg co 1 miesiac przez okres 3 miesięcy )

Następne zabiegi przypominające wykonuje się raz co 3-6 miesięcy.

Okolice poddawane zabiegom:

 • okolica oczu
 • skóra twarzy
 • skóra szyi
 • skóra dekoltu

Mezoterapia

Mezoterapia to zabieg polegający na śródskórnym podaniu preparatów odżywczych. Mają one na celu regeneracje, nawilżenie, zagęszczenie skóry, likwidację drobnych zmarszczek, odżywianie cebulek włosów na skórze głowy.

Polecamy zabiegi:

IPL

Wskazania

 • likwidacja rumienia
 • fotoodmładzanie
 • depilacja

Laser

Wskazania

 • laserowe zamykanie naczynek
 • usuwanie przebarwień
 • usuwanie tatuaży
 • usuwanie blizn i rozstępów
 • odmładzanie skory
 • usuwanie makijażu permanentnego

Plazma

Urządzenie wytwarza wiązkę plazmy dzięki jonizacji gazów zawartych w powietrzu. Plazma tworzy się pomiędzy skórą pacjenta, a końcówką urządzenia zwaną elektrodą. Po przyłożeniu do skóry doprowadza ono do mikrouszkodzeń. Dochodzi tutaj do sublimacji skóry, co widoczne jest od razu przy wykonywaniu zabiegu. Pod wpływem generowanej plazmy włókna kolagenowe i elastynowe stymulowane są do odbudowy.

Wskazania

zmarszczki na czole, zmarszczki w okolicach oczu, zmarszczki palacza, korekcja powiek górnej i dolnej, blizny, rozstępy, wiotkość skóry, włókniaki, brodawki.

Nici liftingujące Happy Lift BARB 4D

Są to nici z polidioksanonu posiadające system haczyków które po zaimplementowaniu pod skórą otwierają się i umożliwiają osiągniecie efektu silnego liftingu i odmłodzenia, podniesienia owalu twarzy,
podniesienia policzków, likwidacje chomików, poprawę jędrności i napięcia skóry.
Haczyki rozłożone są w czterech kierunkach co maksymalizuje efekt zabiegu, który utrzymuje się do dwóch lat.

Nawilżanie, modelowanie i powiększanie ust

Zabieg mający na celu korektę ust, ich nawilżenie, powiększenie oraz modelowanie ich kształtu.

Od około 30 - go roku życia pojawiają się odznaki utraty nawilżenia,kolorytu i objętości ust .
Zabieg odświeżania,nawilżenia ust przeprowadza się przy użyciu kwasu hialuronowego,który potrafi wiązać duże ilości wody stanowiąc idealny środek nawilżający.
Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu przy użyciu igły lub cieniutkiej kaniuli.
Rezultaty widoczne są bezpośrednio po zabiegu.

Przeciwwskazania do nawilżania ust

 • ciąża,karmienie piersią
 • choroby autoimmunologiczne
 • skłonność do blizn przerosłych,
 • nadwrażliwość na kwas hialuronowy
 • trądzik,aktywna opryszczka

Efekt nawilżenia utrzymuje się w zależności od stosowanego preparatu oraz od ilości użytego preparatu od 4 do 8 miesięcy

Rekonwalescencja trwa do trzech dni (obrzęk, krwiaki)

Czas trwania zabiegu: 30 - 45 minut

Cena  zabiegu  powiększania, nawilżania ust:  400 - 800 zł.

Modelowanie owalu twarzy i policzków/wolumetria

Efekt zabiegu utrzymuje się od 8 do 12 miesięcy.